ŽILKA IGOR - ŽILKOVÁ IVETA - GOEBELS ŽILKOVÁ ZUZANA - Agentúrna Kancelária Allianz-Slovenská poisťovňa, a.s. - 0917 921 927 - kontaktný email - Mnohoročné skúsenosti, dlhodobá starostlivosť

Ako sa poistiť?

Pre viac informácií a uzatvorenie poistenia nás kontaktujte cez 
Kontaktný Formulár.

Kontakty

Agentúrna kancelária
Mobil: 0917 921 927
Kontaktný e-mail
Žilka Igor
Mobil: 0905 616 208
Tel.: 043/4293 523
E-mail: Zilka@os.allianz.sk
Žilková Iveta
Mobil: 0918 968 802
Tel.: 043/4293 523
E-mail: Iveta.Zilkova@os.allianz.sk
Goebels Žilková Zuzana
Mobil: 0908 470 074

 

Napriek tomu, že denne ste svedkami množstva živelných pohrôm a neočakávaných udalostí, stále máte sklon poistenie nehnuteľnosti a domácnosti podceňovať a zanedbávať? Veď katastrofa sa deje vždy niekomu inému a nie vám? Viete, aký rozdiel je medzi poistením nehnuteľnosti a domácnosti? A čo všetko si môžete poistiť?

Pre pocit istoty a bezpečia. Investujete do ochrany životne dôležitej hodnoty - strechy nad hlavou. A zároveň chránite rodinný rozpočet pred neočakávanými a nepredvídanými finančnými nákladmi. Za posledné dva roky sa poistenie radikálne zmenilo smerom k lepšiemu. Okrem všeobecne známych rizík, ako je požiar, výbuch, pád stromu, úder blesku, záplavy a povodne, poisťovne prichádzajú s viacerými vylepšeniami. Napríklad k prírodným živlom zaradili aj atmosférické zrážky - dažďovú vodu, zatečenie a spodnú vodu, ale aj nepriamy úder blesku a prepätie. Bežnou súčasťou je aj neúmyselné rozbitie skla napríklad prievanom alebo škody spôsobené vodou z akvária, klimatizačného zariadenia či z vodnej postele.

Poisťovne si uvedomili, že klientom už nestačí iba krytie živelných pohrôm, krádeže a vandalizmu, ale chcú niečo viac - aby bolo postarané o ich pohodlie. A tak prišli s rôznymi „vychytávkami“. Klienti sa už nemusia báť, že v prípade havarijnej situácie zostanú ponechaní sami na seba. Stačí zavolať asistenčnú službu a poisťovňa k vám pošle odborníka. Zámočníka, ak ste si zabuchli dvere, vodoinštalatéra, ak prasklo potrubie. Plynára, sklenára, kominára… a preplatí aj dohodnutú časť nákladov na prácu a materiál. Prípadne zabezpečí odvoz sutín a preplatí náhradné ubytovanie.

Ak máte štvornohých spoločníkov, môžete si pripoistiť náklady na ich liečenie alebo pohreb. A je tu aj prvá lastovička, pripoistenie nákladov na poškodenie náhrobného kameňa či hrobky. Poteší aj servis elektrospotrebičov. Ak sa pokazia po uplynutí záručnej lehoty, nemusíte riešiť, čo vás oprava bude stáť a či si nemáte radšej kúpiť nový spotrebič. Ak máte dobré poistenie, poisťovňa to zatiahne za vás.

Dnes si môžete poistiť takmer všetko, čo doma máte, teda aj drahé šperky, umelecké diela alebo starožitnosti. Pozorne si však preštudujte poistné podmienky, pretože ak máte cennosti, spravidla ich musíte mať v trezore. Ak ide o veľmi drahú cennosť, musí byť trezor obmurovaný, aby ho zlodej nemohol odniesť.

Mnohí klienti ešte stále nerozlišujú rozdiel medzi poistením nehnuteľnosti a domácnosti. Zjednodušene povedané, ak by ste obrátili svoj byt alebo dom dolu hlavou, všetko, čo by vypadlo, patrí k domácnosti. A to ostatné k nehnuteľnosti - čiže aj vstavané skrine či kuchynská linka.

Za zmienku stojí, že na Slovensku funguje princíp, podľa ktorého sa zodpovednosť za škodu z občianskeho života rieši práve v rámci poistenia domácnosti. Ak vytopíte suseda tým, že vám pretiekla voda z vane alebo práčky a spôsobíte mu škodu, nepomôže, že bol poistený. Poisťovňa mu síce škodu uhradí, ale potom ju prostredníctvom súdu bude vymáhať od vás. Aby ste sa vyhli tejto nepríjemnosti, vždy si pripoistite aj zodpovednosť členov domácnosti. Ochráni vás aj vtedy, ak zhodíte regál v obchode, pri lyžovačke, korčuľovaní či ak pri bicyklovaní zrazíte človeka, respektíve ak váš pes pohryzie suseda či spôsobí dopravnú nehodu.

Rovnako dôležitá je zodpovednosť z držby nehnuteľnosti, napríklad keď škridla z vašej strechy padne na susedovo auto a podobne. Obe zodpovednosti môžu byť súčasťou základného poistenia alebo si ich musíte priplatiť. O poistení nehnuteľnosti alebo domácnosti sa poraďte s odborníkom, ktorý vám dokáže vybrať poistenie šité na mieru.

Zdroj: http://goo.gl/sIhDh9